Saturday, Apr 20, 2024 Today's Paper
SC Ranking
1 Emil Persson 25,914,004
2 Emilie Fleten 25,906,053
3 Ida Dahl 25,349,402
4 Kasper Stadaas 25,223,899
5 Andreas Nygaard 24,934,569
6 Johan Hoel 24,707,367
7 Max Novak 24,166,685
8 Magni Smedås 24,096,434
9 Thomas Ødegaard... 23,852,025
10 Torleif Syrstad 23,844,654
11 Amund Riege 23,583,626
12 Axel Jutterströ... 23,542,041
13 Eirik Sverdrup ... 23,451,378
14 Runar Skaug Mat... 23,406,779
15 Herman Paus 23,398,617
16 Oskar Kardin 23,295,927
17 Morten Eide Ped... 23,285,882
18 Stian Hoelgaard 23,173,466
19 Alvar Myhlback 23,165,443
20 Petter Stakston 23,082,621
21 Magnus Vesterhe... 22,979,229
22 Karstein Johaug 22,772,809
23 Tord Asle Gjerd... 22,630,484
24 Johannes Eklöf 22,542,970
25 Thomas Bing 22,374,724
26 Astrid Øyre Sli... 22,119,196
27 Kati Roivas 21,625,092
28 Jeremy Royer 21,459,378
29 Einar Kalland-O... 21,381,668
30 Anikken Gjerde ... 21,371,471
31 Silje Øyre Slin... 21,131,436
32 Nils Dahlsten 21,036,730
33 Klas Nilsson 20,963,902
34 Alfred Buskqvis... 20,959,327
35 Eddie Edström 20,918,257
36 Thomas Joly 20,769,655
37 Torgeir Sulen H... 20,750,282
38 Karolina Hedens... 20,747,023
39 Jenny Larsson 20,746,503
40 Marcus Johansso... 20,519,477
41 Johan Tjelle 20,321,169
42 Patrick Fossum ... 20,194,014
43 Petter Northug 20,160,567
44 Fabián Štoček... 20,118,753
45 Ole Jørgen Bruv... 20,102,163
46 Joar Thele 20,023,863
47 Juuso Mäkelä 19,956,551
48 Sofie Elebro 19,681,634
49 Jan Šrail 19,577,269
50 Fredrik Helgest... 19,176,422
Engadin Skimarathon
  • Date: 13.03.2022
  • Country: Switzerland
  • City: Samedan
Program
Event Date
  • 21 km F / 42 km F 13.03.2022
Show other events schedule
Event description

Worldloppet
Russialoppet
SwissLoppet

Men (women follow below):

Plass Startnr Navn Født Nasjon Slutttid Tid etter FIS-poeng
1 5 FURGER Roman 1990 SUI 1:35:59.5 0.00 35.00
2 1 COLOGNA Dario 1986 SUI 1:36:01.2 +1.7 35.83
3 35 MANCINI Tom 1998 FRA 1:36:02.2 +2.7 36.31
4 3 BAUMANN Jonas 1990 SUI 1:36:03.5 +4.0 36.94
5 2 GAILLARD Jean Marc 1980 FRA 1:36:05.6 +6.1 37.97
6 26 AGNELLET Gerard 1992 FRA 1:36:11.1 +11.6 40.64
7 12 CAPELLI Marino 1996 SUI 1:36:17.9 +18.4 43.95
8 41 RAEZ Curdin 2000 SUI 1:36:26.4 +26.9 48.08
9 42 PFAEFFLI Gian Flurin 1996 SUI 1:37:30.2 +1:30.7 79.09
10 40 PERRUCHE Simon 1996 FRA 1:37:30.5 +1:31.0 79.24
11 14 DANUSER Marius 1992 SUI 1:37:31.0 +1:31.5 79.48
12 65 MARTIN Remi 1998 FRA 1:37:43.2 +1:43.7 85.41
13 8 ZELLWEGER Yannick 2003 SUI 1:38:29.7 +2:30.2 108.02
14 6 JAY Renaud 1991 FRA 1:39:04.9 +3:05.4 125.13
15 21 GAILLARD Lucas 1999 FRA 1:39:05.2 +3:05.7 125.28
16 44 DU PASQUIER Arnaud 1992 SUI 1:39:05.5 +3:06.0 125.42
17 31 FARET Elie 1998 FRA 1:39:05.9 +3:06.4 125.62
18 295 LEUPOLD Richard 1997 GER 1:39:06.3 +3:06.8 125.81
19 18 LANCIA Kevin 2000 FRA 1:39:06.7 +3:07.2 126.01
20 16 STOCEK Fabian 1994 CZE 1:39:07.0 +3:07.5 126.15
21 23 SALUTT Nico 1998 SUI 1:39:09.5 +3:10.0 127.37
22 1374 NAEFF Noe 2003 SUI 1:39:14.3 +3:14.8 129.70
23 86 ROSSELET Benjamin 1998 SUI 1:39:39.5 +3:40.0 141.95
24 300 GIRARD CARRABIN Dorian 1999 FRA 1:39:49.3 +3:49.8 146.72
25 59 HAMMER Reto 1992 SUI 1:39:50.2 +3:50.7 147.16
26 29 OLEX Max 1989 GER 1:40:11.9 +4:12.4 157.71
27 4 SCHAAD Roman 1993 SUI 1:40:40.5 +4:41.0 171.61
28 32 ROYER Jeremy 1999 FRA 1:41:05.7 +5:06.2 183.86
29 15 GOALABRE Paul 1991 FRA 1:41:13.7 +5:14.2 187.75
30 288 BEELER Samuel 1999 SUI 1:41:24.8 +5:25.3 193.15

 

31 71 ENGEL Clyde 1992 SUI 1:41:25.3 +5:25.8 193.39
32 292 HERICHER Antoine 2001 FRA 1:41:25.4 +5:25.9 193.44
33 61 STEINAUER Ricky 2000 SUI 1:41:28.9 +5:29.4 195.14
34 113 BAESSLER Severin 1999 SUI 1:41:30.2 +5:30.7 195.77
35 174 GRAETZER Daniel 1998 SUI 1:41:31.8 +5:32.3 196.55
36 104 ZUEGER Andrin 2002 SUI 1:41:36.1 +5:36.6 198.64
37 205 GADIENT Filippo 2002 SUI 1:42:29.0 +6:29.5 224.36
38 7 MATOSSI Livio 1997 SUI 1:42:30.3 +6:30.8 224.99
39 76 RATH Tobias 1985 GER 1:42:31.0 +6:31.5 225.33
40 55 LIEDERER Niklas 1991 AUT 1:43:28.9 +7:29.4 253.48
41 236 GIACHINO Gianni 2001 FRA 1:44:07.8 +8:08.3 272.39
42 3391 BARTHEZ Xavier 2000 FRA 1:44:18.7 +8:19.2 277.69
43 24 WEISHAEUPL Andreas 1992 GER 1:44:34.6 +8:35.1 285.42
44 277 LOCHER Robin 2000 SUI 1:44:40.7 +8:41.2 288.38
45 88 SCHELLENBERG Andrin 1994 SUI 1:45:00.4 +9:00.9 297.96
46 1385 GOSTOUT Christian 1998 USA 1:45:11.7 +9:12.2 303.45
47 234 GRUBER Lorenz 1999 AUT 1:45:26.7 +9:27.2 310.75
48 1322 BETI Elia 2003 SUI 1:46:12.4 +10:12.9 332.96
49 225 MADLENER Moritz 1993 GER 1:46:53.5 +10:54.0 352.94
50 3392 CHARVOLIN Nolan 1998 FRA 1:47:10.8 +11:11.3 361.35
51 2406 PERROUD Ewen 1998 FRA 1:48:14.7 +12:15.2 392.42
52 3390 SEROT Titouan 1999 BEL 1:48:18.3 +12:18.8 394.17
53 1393 ZARUCCHI Nico 2003 SUI 1:48:42.3 +12:42.8 405.84
54 17 GULER Florian 1999 SUI 1:49:06.9 +13:07.4 417.80
55 287 HARTMANN Till 2001 GER 1:49:39.3 +13:39.8 433.55
56 1325 FROMMELT Tobias 2002 LIE 1:50:12.6 +14:13.1 449.74
57 3395 CHICHIGNOUD Louis 2002 FRA 1:51:04.8 +15:05.3 475.11
58 7310 TEELING Max 1999 AUT 1:52:27.2 +16:27.7 515.17
59 11 COLOGNA Gianluca 1990 SUI 1:53:18.0 +17:18.5 539.87
60 2333 SUCHY Jiri 1976 CZE 1:55:01.3 +19:01.8 590.09

 

61 1326 HANSELMANN Loris 2003 SUI 1:55:56.9 +19:57.4 617.12
62 3396 HESS Julien 2001 FRA 1:55:59.1 +19:59.6 618.19
63 1349 BOSSHART Adrian 1994 SUI 1:58:23.3 +22:23.8 688.29
64 3394 LAVIALLE Pierre 2002 FRA 1:58:51.7 +22:52.2 702.10
65 0 PONTI Giacomo 2003 ITA 2:00:23.7 +24:24.2 746.83
66 1375 WELZ Nino 2001 SUI 2:01:33.0 +25:33.5 780.52
67 3393 VERGNOLLE Titouan 2003 FRA 2:03:10.9 +27:11.4 828.11
68 1283 BLANIN Alexey 1975 RUS 2:09:04.0 +33:04.5 999.77
68 2067 PALOUKIDIS Petros 1986 GRE 2:09:11.8 +33:12.3 1003.56
69 7077 GOUVAILIS Christos 1984 GRE 2:15:30.0 +39:30.5 1187.43

Women:

Plass Startnr Navn Født Nasjon Slutttid Tid etter FIS-poeng
1 370 KAELIN Nadja 2001 SUI 1:46:31.1 0.00 37.51
2 347 CHOPARD LALLIER Celine 1994 FRA 1:46:32.9 +1.8 38.30
3 301 LATUILLIERE Enora 1992 FRA 1:46:35.1 +4.0 39.26
4 368 BROCARD Elisa 1984 ITA 1:46:39.4 +8.3 41.15
5 364 BONER Seraina 1982 SUI 1:48:21.8 +1:50.7 86.01
6 311 SLIND Silje Oeyre 1988 NOR 1:50:04.9 +3:33.8 131.18
7 373 LOESCHKE Jessica 2000 GER 1:50:23.1 +3:52.0 139.15
8 359 ZAMPA Maria Adele 2004 SUI 1:51:04.7 +4:33.6 157.38
9 377 WOHLER Carla Nina 2000 SUI 1:52:02.1 +5:31.0 182.52
10 371 KAUFMANN Aita 1997 SUI 1:52:05.0 +5:33.9 183.79
11 346 SEEBACHER Anna Roswitha 1994 AUT 1:52:10.8 +5:39.7 186.34
12 322 WOHLER Gianna Chiara 2000 SUI 1:53:05.9 +6:34.8 210.48
13 306 GUNTERN Helena 2002 SUI 1:53:21.9 +6:50.8 217.49
14 380 MAYER Celine 1998 GER 1:54:39.4 +8:08.3 251.44
15 360 CESTER Marta 1995 ESP 1:54:42.2 +8:11.1 252.67
16 372 LANE Margaret 1995 USA 1:54:54.4 +8:23.3 258.01
17 376 HENNING Lovisa 1999 SWE 1:57:02.4 +10:31.3 314.09
18 302 WIESER Fabiana 1996 SUI 1:57:41.0 +11:09.9 331.00
19 365 VELICER Sophia Tsu 1999 TPE 1:57:42.1 +11:11.0 331.48
20 341 BEBI Selina 2001 SUI 1:58:34.5 +12:03.4 354.44
21 1406 CHARRIERE Noemie 2003 SUI 1:58:38.9 +12:07.8 356.37
22 363 DONZALLAZ Nicole 1981 SUI 1:59:19.8 +12:48.7 374.28
23 369 UHL Ann-Cathrin 1996 GER 2:01:12.1 +14:41.0 423.48
24 2411 BRAMS Shea 2002 USA 2:01:13.4 +14:42.3 424.05
25 3397 SAILLET Marie 1999 FRA 2:02:17.2 +15:46.1 452.01
26 348 ORBAN Freya 1997 SWE 2:03:59.9 +17:28.8 497.00
27 3398 TAFFIN Nina 2002 FRA 2:06:21.1 +19:50.0 558.86
28 2412 DESCHENAUX Charlotte 2003 SUI 2:06:35.4 +20:04.3 565.12
29 1419 TUCKER Amelia 2002 USA 2:09:08.4 +22:37.3 632.16
30 3399 CHARVOLIN Candice 2002 FRA 2:10:01.9 +23:30.8 655.59

 

31 3329 MAYER Melina 1996 SUI 2:10:07.1 +23:36.0 657.87
32 375 DALENG Andrine 2000 NOR 2:14:53.7 +28:22.6 783.43
33 3153 UZICK Liudmila 1969 GER 2:14:59.1 +28:28.0 785.80
34 374 BACKLUND Moa 2001 SWE 2:19:51.0 +33:19.9 913.68
35 6354 FREIHOLZ Lilou 2003 SUI 2:20:51.2 +34:20.1 940.06
Become a member now