Wednesday, Apr 24, 2024 Today's Paper
SC Ranking
1 Emil Persson 25,914,004
2 Emilie Fleten 25,906,053
3 Ida Dahl 25,349,402
4 Kasper Stadaas 25,223,899
5 Andreas Nygaard 24,934,569
6 Johan Hoel 24,707,367
7 Max Novak 24,166,685
8 Magni Smedås 24,096,434
9 Thomas Ødegaard... 23,852,025
10 Torleif Syrstad 23,844,654
11 Amund Riege 23,583,626
12 Axel Jutterströ... 23,542,041
13 Eirik Sverdrup ... 23,451,378
14 Runar Skaug Mat... 23,406,779
15 Herman Paus 23,398,617
16 Oskar Kardin 23,295,927
17 Morten Eide Ped... 23,285,882
18 Stian Hoelgaard 23,173,466
19 Alvar Myhlback 23,165,443
20 Petter Stakston 23,082,621
21 Magnus Vesterhe... 22,979,229
22 Karstein Johaug 22,772,809
23 Tord Asle Gjerd... 22,630,484
24 Johannes Eklöf 22,542,970
25 Thomas Bing 22,374,724
26 Astrid Øyre Sli... 22,119,196
27 Kati Roivas 21,625,092
28 Jeremy Royer 21,459,378
29 Einar Kalland-O... 21,381,668
30 Anikken Gjerde ... 21,371,471
31 Silje Øyre Slin... 21,131,436
32 Nils Dahlsten 21,036,730
33 Klas Nilsson 20,963,902
34 Alfred Buskqvis... 20,959,327
35 Eddie Edström 20,918,257
36 Thomas Joly 20,769,655
37 Torgeir Sulen H... 20,750,282
38 Karolina Hedens... 20,747,023
39 Jenny Larsson 20,746,503
40 Marcus Johansso... 20,519,477
41 Johan Tjelle 20,321,169
42 Patrick Fossum ... 20,194,014
43 Petter Northug 20,160,567
44 Fabián Štoček... 20,118,753
45 Ole Jørgen Bruv... 20,102,163
46 Joar Thele 20,023,863
47 Juuso Mäkelä 19,956,551
48 Sofie Elebro 19,681,634
49 Jan Šrail 19,577,269
50 Fredrik Helgest... 19,176,422
FIS Junior World Championships 5/10 km
  • Date: 25.02.2022
  • Country: Norway
  • City: Lygna
Program
Event Date
  • 5/10 km C junior 25.02.2022
    • Start Women
    Friday 11:00 CET
    • Start Men
    13:00 CET
Show other events schedule
Event description

10 km men

Plass Startnr Navn Født Nasjon Slutttid Tid etter FIS-poeng
1 100 KOROSTELEV Saveliy 2003 RUS 26:15.8 0.00 35.00
2 90 ANTTOLA Niko 2003 FIN 26:37.2 +21.4 45.86
3 101 IVSHIN Alexander 2002 RUS 26:38.0 +22.2 46.27
4 96 BARP Elia 2002 ITA 26:56.1 +40.3 55.46
5 70 KVENNAAS Henrik 2003 NOR 26:56.2 +40.4 55.51
6 89 MCKEEVER Xavier 2003 CAN 27:08.2 +52.4 61.60
7 99 MITROSHIN Egor 2002 RUS 27:13.9 +58.1 64.50
8 60 GHIO Davide 2004 ITA 27:25.6 +1:09.8 70.44
9 95 ALBASINI Fabrizio 2003 SUI 27:27.5 +1:11.7 71.40
10 53 SCHWINGSHACKL Benjamin 2002 ITA 27:28.3 +1:12.5 71.81
11 61 DANIELSSON Elias 2004 SWE 27:30.3 +1:14.5 72.82
12 78 BAKUROV Alexander 2003 RUS 27:34.3 +1:18.5 74.85
13 88 KOCH Will 2002 USA 27:39.2 +1:23.4 77.34
14 86 DESLOGES Mathis 2002 FRA 27:41.8 +1:26.0 78.66
15 81 THORSTENSEN Magnus 2002 NOR 27:43.4 +1:27.6 79.47
16 74 SKOGLUND Maans 2002 SWE 27:43.7 +1:27.9 79.62
17 22 HOLLMANN Max 2002 CAN 27:44.6 +1:28.8 80.08
18 87 HORVEN Preben 2002 NOR 27:46.3 +1:30.5 80.94
19 49 DEULING Derek 2002 CAN 27:47.3 +1:31.5 81.45
20 76 Cirenzhandui 2003 CHN 27:48.4 +1:32.6 82.01
21 42 MASTROBATTISTA Simone 2002 ITA 27:51.2 +1:35.4 83.43
22 92 GRIMMECKE Jannis 2002 GER 27:53.2 +1:37.4 84.45
23 79 PRIMET Luc 2002 FRA 27:54.6 +1:38.8 85.16
24 67 LARSSON Erik 2002 SWE 27:55.3 +1:39.5 85.51
25 75 CORREIA Matteo 2002 FRA 27:55.4 +1:39.6 85.56
26 56 MAURER Alexander 2002 USA 27:55.8 +1:40.0 85.77
26 97 STEPHEN Thomas 2002 CAN 27:55.8 +1:40.0 85.77
28 98 STAHLBERG Alexander 2002 FIN 27:56.5 +1:40.7 86.12
29 40 TUZ Jiri 2004 CZE 27:59.6 +1:43.8 87.70
30 19 HINCKFUSS Hugo 2003 AUS 28:07.0 +1:51.2 91.45

 

31 91 ANGER Edvin 2002 SWE 28:08.1 +1:52.3 92.01
32 32 JARECKI Piotr 2003 POL 28:08.6 +1:52.8 92.27
33 57 UUSITALO Iiro 2002 FIN 28:12.0 +1:56.2 93.99
34 80 PETZOLD Luca 2003 GER 28:15.1 +1:59.3 95.57
35 69 LISOHOR Oleksandr 2004 UKR 28:15.8 +2:00.0 95.92
36 82 BUSHEY Brian 2002 USA 28:16.0 +2:00.2 96.02
37 73 CHAPPAZ Simon 2002 FRA 28:17.7 +2:01.9 96.89
38 46 PAARSON Kaspar 2002 EST 28:18.3 +2:02.5 97.19
39 31 BUGARA Robert 2002 POL 28:18.5 +2:02.7 97.29
39 68 KASAHARA Sho 2002 JPN 28:18.5 +2:02.7 97.29
41 84 COTTIER Pierrick 2003 SUI 28:19.3 +2:03.5 97.70
42 35 MANTYVAARA Konsta 2003 FIN 28:22.7 +2:06.9 99.42
43 64 FLAATEN Johannes Loennestad 2002 NOR 28:23.5 +2:07.7 99.83
44 15 BAUER Matyas 2004 CZE 28:24.1 +2:08.3 100.14
45 39 HOZAK Daniel Oskar 2003 CZE 28:25.1 +2:09.3 100.64
46 85 ZATLOUKAL Krystof 2002 CZE 28:25.6 +2:09.8 100.90
47 71 SWEET Finn 2002 USA 28:27.1 +2:11.3 101.66
48 94 KECK Elias 2003 GER 28:31.0 +2:15.2 103.64
49 43 ENGEL Erik 2002 AUT 28:35.8 +2:20.0 106.08
50 77 BEXULTAN Yernur 2002 KAZ 28:38.3 +2:22.5 107.34
51 52 FROMMELT Robin 2002 LIE 28:45.2 +2:29.4 110.85
52 72 WALPEN Gianluca 2002 SUI 28:45.9 +2:30.1 111.20
53 59 OZEKI Chikara 2002 JPN 28:46.7 +2:30.9 111.61
54 45 MULEJ Jost 2002 SLO 28:47.3 +2:31.5 111.91
55 13 STEINER Christian 2003 AUT 28:52.0 +2:36.2 114.30
56 29 EIDUKS Edijs 2003 LAT 28:53.4 +2:37.6 115.01
57 58 KASSENOV Didar 2002 KAZ 28:53.9 +2:38.1 115.26
58 24 SOBICZEWSKI Piotr 2002 POL 28:54.7 +2:38.9 115.67
59 37 BUECHEL Micha 2002 LIE 28:55.1 +2:39.3 115.87
60 83 SAKAI Kanta 2002 JPN 28:59.5 +2:43.7 118.11

 

61 65 SELLES GASCH Bernat 2003 ESP 29:04.6 +2:48.8 120.70
62 23 AKSIUTA Volodymyr 2003 UKR 29:04.7 +2:48.9 120.75
63 14 PECEK Atila 2002 SLO 29:05.4 +2:49.6 121.10
64 47 WIELAND Christoph 2002 AUT 29:05.9 +2:50.1 121.36
65 7 SLIMON James 2002 GBR 29:08.1 +2:52.3 122.47
66 38 Gulongzeren 2004 CHN 29:10.1 +2:54.3 123.49
67 55 MATIKANOV Mario 2004 BUL 29:12.8 +2:57.0 124.86
68 66 KOLLER Kilian 2002 GER 29:14.6 +2:58.8 125.77
69 62 GAZUREK Lukasz 2003 POL 29:18.4 +3:02.6 127.70
70 5 TOBIASSEN Magnus 2004 DEN 29:22.3 +3:06.5 129.68
71 48 CHEN Guoming 2003 CHN 29:27.4 +3:11.6 132.27
72 51 KARIMOV Almas 2002 KAZ 29:28.6 +3:12.8 132.88
72 93 PESHKOV Daniel 2002 BUL 29:28.6 +3:12.8 132.88
74 28 KARNICAR Izidor 2002 SLO 29:34.2 +3:18.4 135.72
75 44 KAPARKALEJS Lauris 2003 LAT 29:37.9 +3:22.1 137.60
76 25 NURSBEKOV Yernar 2002 KAZ 29:39.5 +3:23.7 138.41
77 30 CENEK Jachym 2002 SVK 29:40.4 +3:24.6 138.87
78 9 STERN Nejc 2003 SLO 29:44.7 +3:28.9 141.05
79 36 MORALES Martin 2002 ESP 29:52.5 +3:36.7 145.01
80 50 SILVA Manex 2002 BRA 29:53.7 +3:37.9 145.62
81 27 GRIOCHE Quim 2003 AND 29:54.3 +3:38.5 145.93
82 54 OGNYANOV Aleksandar 2002 BUL 29:55.7 +3:39.9 146.64
83 17 MAROZAU Mikhail 2003 BLR 30:08.0 +3:52.2 152.88
84 20 TILESCH Denis 2002 SVK 30:20.5 +4:04.7 159.23
85 41 MA Guoqiang 2002 CHN 30:21.7 +4:05.9 159.84
86 8 ZHUVAHA Oleksii 2002 UKR 30:22.2 +4:06.4 160.09
87 63 TAKIZAWA Ikuya 2004 JPN 30:31.5 +4:15.7 164.81
88 26 IFTIMIE Petrica Florin 2003 ROU 30:33.7 +4:17.9 165.93
89 34 COJOCARU Gabriel 2003 ROU 30:37.3 +4:21.5 167.76
90 4 HUBENKA Aliaksei 2003 BLR 30:37.5 +4:21.7 167.86

 

91 16 KAZAK Yahor 2003 BLR 30:37.9 +4:22.1 168.06
92 12 ROMANCHENKO Dmytro 2003 UKR 30:46.2 +4:30.4 172.28
93 10 HORNIAK Matej 2003 SVK 31:18.4 +5:02.6 188.62
94 11 ROHI Rico 2003 EST 31:22.1 +5:06.3 190.50
95 21 SHAKEL Hleb 2002 BLR 31:32.4 +5:16.6 195.73
96 18 BOZHILOV Kristiyan 2003 BUL 32:36.2 +6:20.4 228.12
97 6 POUTOT Mathis 2002 BEL 32:43.7 +6:27.9 231.93
98 3 ZILINSKAS Irmantas 2002 LTU 34:06.5 +7:50.7 273.96
99 2 TRETJAKOV Ernest 2003 LTU 36:31.2 +10:15.4 347.43
DID NOT FINISH
Startnr Navn Født Nasjon
101 FLORES Martin 2002 CHI
DID NOT START
Startnr Navn Født Nasjon
133 GLEDHILL Gabriel 2002 GBR

5 km women

Plass Startnr Navn Født Nasjon Slutttid Tid etter FIS-poeng
1 80 NEPRYAEVA Dariya 2002 RUS 14:30.1 0.00 42.28
2 76 BEKISHEVA Elizaveta 2002 RUS 14:33.0 +2.9 44.95
3 77 MOERK Emma Kirkeberg 2002 NOR 14:34.1 +4.0 45.96
4 66 ERIKSSON Lisa 2003 SWE 14:37.9 +7.8 49.45
5 81 HOFFMANN Helen 2002 GER 14:38.4 +8.3 49.91
6 72 HEGGEN Anna 2002 NOR 14:42.4 +12.3 53.59
7 74 ROSENBERG Maerta 2002 SWE 14:43.0 +12.9 54.14
8 70 DROLET Jasmine 2002 CAN 14:51.6 +21.5 62.05
9 59 LUNDBERG Hanna 2002 SWE 14:54.0 +23.9 64.25
10 78 KRUPITSKAYA Evgeniya 2002 RUS 15:00.6 +30.5 70.32
11 75 THANNHEIMER Germana 2002 GER 15:04.6 +34.5 74.00
12 68 VEIT Verena 2002 GER 15:06.3 +36.2 75.56
13 38 TORVINEN Elsa 2003 FIN 15:07.8 +37.7 76.94
14 73 KOZHINOVA Anna 2003 RUS 15:08.2 +38.1 77.31
15 65 BRUSVEEN-JENSEN Tuva Anine 2003 NOR 15:10.6 +40.5 79.52
16 64 ZEISSLER Jule 2002 GER 15:11.9 +41.8 80.71
17 50 DE MARTIN PINTER Iris 2004 ITA 15:12.7 +42.6 81.45
18 46 RAUNIO Tuuli 2002 FIN 15:13.7 +43.6 82.37
19 82 PALMER-LEGER Sydney 2002 USA 15:21.4 +51.3 89.45
20 62 MIKKELSPLASS Marte 2002 NOR 15:21.8 +51.7 89.81
21 54 PUBALOVA Nela 2004 CZE 15:22.2 +52.1 90.18
22 58 OSKARSSON Malin 2004 SWE 15:24.9 +54.8 92.67
23 48 LAURENT Nadine 2003 ITA 15:25.6 +55.5 93.31
24 67 MAZI JAMNIK Hana 2002 SLO 15:30.9 +1:00.8 98.18
25 71 KAELIN Marina 2003 SUI 15:33.0 +1:02.9 100.11
26 40 LYONS Jasmine 2002 CAN 15:33.4 +1:03.3 100.48
27 29 EVANS Zana 2004 AUS 15:37.0 +1:06.9 103.79
28 55 DEDEI Denise 2002 ITA 15:38.1 +1:08.0 104.80
29 16 SVOBODOVA Katerina 2002 CZE 15:39.6 +1:09.5 106.18
30 33 KUKONLEHTO Fanny 2003 FIN 15:43.2 +1:13.1 109.49

 

31 51 SCHAMBERGER Nina 2005 USA 15:44.3 +1:14.2 110.50
32 49 ENGELHARDT Magdalena 2003 AUT 15:45.5 +1:15.4 111.61
33 79 PIERREL Julie 2002 FRA 15:47.4 +1:17.3 113.35
34 53 LEPPALA Peppi 2005 FIN 15:52.1 +1:22.0 117.67
35 41 KUKUCZKA Karolina 2002 POL 15:52.7 +1:22.6 118.23
36 36 SEEMANN Nina 2002 USA 15:53.1 +1:23.0 118.59
36 44 SCHOEPFER Ramona 2004 SUI 15:53.1 +1:23.0 118.59
38 63 UDRAS Johanna 2002 EST 15:53.9 +1:23.8 119.33
39 42 GALLO Elisa 2003 ITA 15:54.8 +1:24.7 120.16
40 32 MCCOLGAN Annie 2002 USA 15:57.4 +1:27.3 122.55
41 45 DEL RIO Gina 2004 AND 16:01.0 +1:30.9 125.86
42 17 PROKESOVA Tereza 2003 CZE 16:01.9 +1:31.8 126.68
43 56 PAGNIER Cloe 2002 FRA 16:02.2 +1:32.1 126.96
44 25 CULLINAN Sarah 2004 CAN 16:04.3 +1:34.2 128.89
45 60 RAKISHEVA Aisha 2002 KAZ 16:06.8 +1:36.7 131.19
46 34 MALI Klara 2002 SLO 16:11.4 +1:41.3 135.42
47 37 FUJAK Zuzanna 2004 POL 16:11.5 +1:41.4 135.51
48 69 KALETA Karolina 2002 POL 16:13.3 +1:43.2 137.17
49 11 NIKON Anastasiia 2004 UKR 16:13.4 +1:43.3 137.26
50 52 TOCHITANI Takane 2003 JPN 16:13.7 +1:43.6 137.53
51 47 YAMAZAKI Yuka 2004 JPN 16:19.1 +1:49.0 142.50
52 21 FORDHAM Rosie 2002 AUS 16:20.2 +1:50.1 143.51
53 43 HONDA Chika 2002 JPN 16:22.0 +1:51.9 145.16
54 61 VEYRE Maelle 2002 FRA 16:23.2 +1:53.1 146.27
55 57 PIGNOT France 2003 FRA 16:25.3 +1:55.2 148.20
56 22 MEDJA Lucija 2004 SLO 16:25.7 +1:55.6 148.57
57 6 JANEZIC Tia 2004 SLO 16:34.7 +2:04.6 156.84
58 23 SIBRAVOVA Eliska 2002 CZE 16:36.5 +2:06.4 158.50
59 14 AUDET Tory 2005 CAN 16:38.3 +2:08.2 160.15
60 10 BUSKO Oliwia 2003 POL 16:39.5 +2:09.4 161.25

 

61 28 SIVOKOVA Kristina 2002 SVK 16:41.4 +2:11.3 163.00
62 13 KLEMENTOVA Marianna 2002 SVK 16:44.4 +2:14.3 165.76
63 15 SAVINSKA Anastasiia 2002 UKR 16:48.6 +2:18.5 169.62
64 31 SEHLIANYK Marianna 2002 UKR 16:52.0 +2:21.9 172.75
65 35 NAKAJIMA Kaho 2003 JPN 16:52.5 +2:22.4 173.21
66 20 VOLFA Estere 2005 LAT 16:53.1 +2:23.0 173.76
67 12 PINCHUK Lizaveta 2003 BLR 16:53.6 +2:23.5 174.22
68 26 MACHAKHINA Hanna 2003 BLR 16:56.4 +2:26.3 176.79
69 39 MORENO RAMOS Marta 2002 ESP 17:00.1 +2:30.0 180.20
70 18 KHARYTONCHYK Krystsina 2003 BLR 17:02.3 +2:32.2 182.22
71 9 BUINITSKAYA Alina 2004 BLR 17:19.4 +2:49.3 197.94
72 5 SAVICKAITE Egle 2004 LTU 17:34.7 +3:04.6 212.01
73 4 DAINYTE Ieva 2005 LTU 17:43.0 +3:12.9 219.64
74 24 TOLMACHYOVA Yelizaveta 2004 KAZ 17:57.0 +3:26.9 232.51
75 19 GERACHSHENKO Mariya 2004 KAZ 17:59.1 +3:29.0 234.44
76 7 MURNANE Lily 2003 AUS 18:11.7 +3:41.6 246.03
77 30 DIAZ GONZALEZ Nahiara 2004 ARG 18:14.0 +3:43.9 248.14
78 27 GROETZNER Agustina 2003 ARG 18:15.1 +3:45.0 249.15
79 3 CHAMARA Mariia 2005 UKR 18:21.6 +3:51.5 255.13
80 8 DEMIR Dilan 2002 TUR 19:17.0 +4:46.9 306.07
81 1 BUCYTE Gabija 2005 LTU 20:04.5 +5:34.4 349.74
82 2 BUCYTE Emilija 2005 LTU 20:15.1 +5:45.0 359.48
Become a member now